Akcesoria fitness które musisz mieć – część 1

Nie każdy ma możliwość regularnego korzystania z siłowni. Z tego względu wiele osób ćwiczy w domu. Kwestią problematyczną pozostaje wybór sprzętu treningowego, który jest niezbędny do tego, żeby wykonywane ćwiczenia przynosiły zadowalające efekty.

Poniżej polecamy pięć różnych typów urządzenia do ćwiczeń, dzięki którym spalisz kalorie, zredukujesz tkankę tłuszczową, poprawiasz wydolność organizmu, a także wzmacniasz mięśnie i stawy. Poznaj ich właściwości i sam sprawdź, które najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Piłka do skakania
Zakres zastosowania piłki jest bardzo szeroki. To idelany przyrząd do wykonywania brzuszków, pilates, a także do rozciągania i pracy różnych typów mięśni, np. grzbietu, pleców, ud. Dzięki ćwiczeniom z wykorzystaniem piłki nasza sylwetka będzie ładnie wyrzeźbiona i wysmuklona. Body ball to bezpieczny sport, który może uprawiać każdy, bez względu na wiek i możliwości.
 

Mata do ćwiczeń
Mata doskonale sprawdzi się do treningu wykonywanego na podłodze. Przyrząd zapobiegnie ślizganiu się po podłodze i będziemy mogli bezpiecznie wykonywać ćwiczenia siłowe, wprowadzać elementy ćwiczeń kardio, rozciągać się.

Guma fitness

Ten przyrząd charakteryzuje się uniwersalnością w zastosowaniu. Można ją stosować między innymi do ćwiczeń mięśni rąk, brzucha, pleców oraz nóg.

Dodatkowo guma jest bardzo praktyczna, bowiem wykonana jest z wysokiej jakości lateksu odznaczającego się bardzo dużą wytrzymałością.

Ekspander gumowy
Doskonale sprawdzi się przy rozciąganiu, które stanowi podstawowe ćwiczenie na wzmocnienie i elastyczność ciała. To sprzęt służący urozmaiceniu treningu oraz nieodzowny element niektórych domowych programów treningowych, np. wzmacniających mięśnie brzucha, ramion, klatki piersiowej, czy pleców. 

Skakanka
To świetny przyrząd dla wszystkich tych, którzy stawiają na intensywne spalanie kalorii. Skakanie jest treningiem wytrzymałościowy, przez co wymaga dyscypliny. Jednak pierwsze efekty ćwiczeń widoczne są bardzo szybko.

Przed zakupem konkretnego sprzętu warto zwrócić uwagę na to, czy posiada wygodną ergonomiczną rączkę pokrytą pianką izolującą.