Czy trening z trenerem personalnym jest lepszy?

Aktualnie trening personalny zyskuje coraz większą popularność. Pomimo, że jest on droższy od ćwiczeń w grupie, to pozwala szybko osiągnąć zadowalające efekty. Dowiedz się na czym dokładnie polega trening personalny?

Trening personalny to indywidualne ćwiczenia pod kontrolą wykwalifikowanego trenera. Najczęściej trwają one około 60 minut. Przed przystąpieniem do tego typu ćwiczeń trener przeprowadza wywiad z klientem, w trakcie którego poznaje jego aktualny stan fizyczny, przebyte lub obecne kontuzje i choroby, a także preferencje, możliwości treningowe oraz nawyki żywieniowe. Dzięki temu będzie mógł przygotować plan żywieniowy i treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, zainteresowań oraz oczekiwań klienta.

Zalety treningu personalnego

Trening personalny ma szereg zalet, których nie posiadają inne formy ćwiczeń. Przede wszystkim jest przygotowany do indywidualnych potrzeb, zainteresowań, preferencji i celu danego klienta. Trener dokładnie analizuje jego codzienny tryb życia, wszystkie kontuzje, choroby oraz możliwości czasowe. Służy również poradami z zakresu żywienia, które skutecznie pomogą i przyspieszą osiąganie zadowalających efektów. Jego wiedza i doświadczenie, które zdobywa przez lata, szkoląc się i poszukując nowych rozwiązań pozwalających jak najlepiej dbać o swoich klientów, jest tutaj bardzo przydatna.

Kolejną zaletą jest fakt, że dobry trener osobisty jest dostępny dla klienta także poza treningami. Można do niego zadzwonić lub napisać zawsze wtedy, gdy pojawią się jakieś wątpliwości. Trener nas zmotywuje, podpowie nam co zrobić i podniesie na duchu w chwilach słabości. Dodatkowo rezygnacja z wizyty na siłowni czy zajęciach fitness jest o wiele łatwiejsza niż z umówionego treningu, kiedy wiemy, że trener na nas czeka. On nie pozwoli nam odpuścić nawet kiedy mamy gorszy dzień i pojawia się moment słabości, czy zwątpienia. Dobry trener nas wysłucha, zrozumie i pomoże przełamać własne słabości.

Na liście zalet treningu personalnego jest także elastyczność czasowa trenera. Dostosowuje się on do możliwości czasowych klienta, dzięki czemu jest w stanie przeprowadzić z nami trening przed pracą, nawet o 6 rano, jak i spotkać się z nami w późnych godzinach wieczornych.