Dlaczego warto ćwiczyć na rowerze magnetycznym?

Lubisz aktywność fizyczną, ale nie masz czasu na rowerowe wycieczki w plenerze, a kiedy już się zdecydujesz to właśnie pada deszcz? Alternatywą może być rower magnetyczny do ćwiczeń w domu. Sprawdź, jakie posiada zalety?

Rower magnetyczny idelanie nadaje się do ćwiczeń w domu. Sprzęt posiada szerokie zastosowanie. Idealnie nadaje się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz ogólnej poprawy kondycji. Ponadto podczas treningu z wykorzystaniem roweru wzmacniane i ćwiczone są różne mięśnie, tj. mięśnie dwugłowe i czworogłowe uda, mięśnie łydki, brzucha, czy pośladki.

Zalety roweru magnetycznego

Rower magnetyczny jest bardzo funkcjonalny i posiada liczne zalety. Dzięki możliwości zróżnicowania natężenia treningu oraz automatycznej, 32-stopniowej regulacji oporu jest bardzo komfortowy w użytkowaniu.

Nowoczesne rowery magnetyczne posiadają szeroki zakres funkcji komputera, który daje możliwość monitorowania parametrów w trakcie ćwiczeń, a także dopasowania treningu do indywidualnych potrzeb i wymagań ćwiczącego. Dostępne w przyrządzie programy treningowe zapewniają wiele możliwości wyboru i dopasowania odpowiedniego programu dla najbardziej wymagających amatorów sportu.

Wbudowane rolki transportowe umożliwiają łatwe przechowywanie i przenoszenie rowera.

Jakie rower wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy zwracać uwagę na istotne parametry, tj. regulacja siodełka, regulacja kąta nachylenia kierownicy, pulsometr wbudowany w kierownicę, funkcje komputera (np. czas, dystans, puls, prędkość, recovery, kalorie, WATT, RPM, Body Fat), zewnętrzny opór magnetyczny, automatyczna regulacja oporu, rolki transportowe, dostępne programy treningowe (np. manualny, WATT), czy maksymalne obciążenie produktu.

Warto postawić na wysokiej klasy rower magnetyczny wykonany z wytrzymałych elementów konstrukcyjnych i materiałów najlepszej jakości. Taki sprzęt charakteryzuje się komfortem użytkowania i wysoką wytrzymałością, przez co posłuży nam przez wiele lat.