Jaki sprzęt potrzebny jest do domowych ćwiczeń?

Nie masz czasu na regularne uczęszczanie na siłownię, a może poprostu nie lubisz ćwiczyć wśród innych osób? Alternatywą mogą być ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Sprawdź jaki sprzęt będzie ci potrzebny?

Jeżeli tylko się zmotywujesz i zainwestujesz w odpowiednie akcesoria z powodzeniem będziesz mógł ćwiczyć w domu. Jednak przed zakupem sprzętu do domowego treningu warto się chwilę zastanowić, bowiem to właśnie wybrane przez nas przyrządy treningowe wpływają na typ ćwiczeń, jakie będziemy wykonywać. Z pewnością warto zainwestować w uniwersalny sprzęt, który nie jest drogi i nie zabierze zbyt wiele miejsca w domu. Należy również zwrócić uwagę na to, aby zakupione przez nas przyrządy i wykonywane z ich użyciem ćwiczenia były bezpieczne dla zdrowia.

 

Step

Stopień do ćwiczeń zwany stepem to popularny sprzęt treningowy, który pozwala zwiększyć intensywność ćwiczeń aerobowych, bez przemieszczania się po dużej powierzchni. Wystarczy wchodzić albo wskakiwać, aby zwiększać formę. Ponadto step   stanowi bezpieczniejsze oparcie niż krzesło do robienia pompek na podwyższeniu czy wzmacniania tricepsów. Dzięki temu, ze posiada regulowaną wysokość i nachylenie można go dostosować do indywidualnych potrzeb.

Przed zakupem konkretnego modelu warto zwracać uwagę, czy jest wykonany z antypoślizgowego materiału zabezpieczającego przed przesuwaniem, czy poślizgnięciem się na powierzchni stepu. Istotne jest także to, aby stopień wykonany był z materiału charakteryzującego się odpornością na ścieranie.

 

Hantle

Ten niezwykle funkcjonalny przyrząd jest bardzo uniwersalny, zajmuje mało miejsca i umożliwia korzystanie z bogatego wachlarza ćwiczeń. Dają na przykład możliwość stosowania ćwiczeń izolowanych, a także osobnego trenowania każdej ze stron ciała.

 

Mata treningowa

W domowych planach treningowych większości osób występują ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Sporo ćwiczeń, jak popularne brzuszki, wykonuje się w pozycji leżącej. Niestety podłoga nie jest zbyt komfortową płaszczyzną to tego typu treningu. Zwiększeniu komfortu ćwiczeń w pozycji leżącej z pewnością posłuży mata treningowa lub karimata.  Dodatkowo atutem tego przyrządu jest niski koszt jego zakupu.